Visos siūlomos išdaigos gali būti pritaikomos tiek vienam vaikui, tiek keliems vaikams.  Visos išdaigos ir pasiūlymai yra patariamojo pobūdžio. Kiekvieną užduotį galite ruošti individualiai ir pakeisti kita sugalvota idėja. Laisvė jūsų fantazijai! Mes suteikiame gaires, o jūs pasirenkate, kaip norite viską įgyvendinti. Jei sugalvojate, kuo pakeisti tam tikrus elementus – drąsiai juos keiskite. Svarbiausia emocija ir įspūdis!

Kasdien elfas su savimi paliks vieną kortelę su žinute, kurioje kreipsis į vaiką, jeigu šeimoje yra daugiau vaikų, galite vaikams pabrėžti, kad elfo žinutė skirta kiekvienam vaikui asmeniškai. 

Gruodžio 1 diena

Pirmoji diena – elfo atvykimas į namus.

Siekiant nustebinti vaiką (-us), šį įvykį reikėtų įgyvendinti kuo kūrybiškiau. Kad ir kurį variantą pasirinksite, prie elfo palikite: pasisveikinimo laišką, elfo taisykles ir kortelę “Ar priimsi mane į savo namus? Paruošiau Tau nepamirštamų nuotykių!”

Pateikiame elfo atvykimo variantus (laisvė jūsų fantazijai):

– pabarstyti miltų prie durų, ant miltų su elfu padaryti „sniego angelą“ arba elfo pėdutes;

– pririšti elfo koją su siūlu ir „nuleisti“ elfą pro langą, imituojant, kad į namus atvyko pro langą.

– elfas sėdi šiek tiek išlindęs iš kartoninės dėžės. Siekiant sukurti efektyvesnį vaizdą, galima pabarstyti miltų (sniego imitacija) arba panaudoti dirbtinį sniegą;

– pririšti elfą prie helinio baliono ir palikti skraidyti kambaryje.

Gruodžio 2 diena

Išdaigai atlikti naudokite vonios kambario arba virtuvės kriauklę. Prileiskite vandens, įpilkite vonios putų arba indų ploviklio putoms pagaminti. Kartu prie elfo pasodinkite kelis vaiko žaislus. Kad išdaiga atrodytų smagesnė, jei turite, panaudokite vaikiškus indus, į kuriuos įpilkite gėrimų. Greta galite padėti keletą užkandžių, sausainių. Toks vakarėlis vaikui atrodys dar smagesnis! Ir, žinoma, nepamirškite šalia padėti kortelės su tekstu.

Gruodžio 3 diena

Išdaigai atlikti naudokite pridėtas keturias korteles. Pirmąją kortelę su pirmąja užuomina “Kartais mėgstu žaisti slėpynių. Tad ar pasiruošei Elfo medžioklei? Pirmoji Tavo užuomina slypi ten, kur skalbiami visi nešvarūs drabužiai. Ar rasi ją? “ padėkite prie vaiko lovos, kad vos nubudęs, iš karto pamatytų elfo paliktą raštelį. Antrąją kortelę su antra užuomina “Tikriausiai pamanei, kad čia ir slepiuosi. Deja, mėgstu ilgiau paišdykauti. Antroji užuomina slypi ten, kur visuomet patogiai įsitaisai pusryčiauti. “ įdėkite į skalbimo mašiną. Trečiąją kortelę su trečia užuomina “Aš jau girdžiu artėjančius Tavo žingsnius! Vis darosi šilčiau. O ten, kur esu pasislėpęs aš – karštis siekia maksimumą. Ar numanai, kur aš?” priklijuokite po kėde, ant kurios vaikas dažniausiai sėdi, pavyzdžiui, kuomet pusryčiauja. Ketvirtąją kortelę kartu su elfu įdėkite į orkaitę. Vaiko tikslas – įminti visas užuominas ir surasti pasislėpusį elfą!

Gruodžio 4 diena

Išdaigai įgyvendinti naudokite knygą, lempučių girliandą, patalynės imitaciją (gali būti rankšluostukai ir pan.), mažus zefyriukus (vietoj jų puikiai tiks žirneliai, kukurūzų branduoliai, maži sausainiukai ir pan.), kelias šakeles, elektroninę žvakutę (nebūtina). Iš knygos padarykite palapinę, viduje patieskite „patalynę“, joje paguldykite elfą. Ant „palapinės“ uždėkite lempučių girliandą (jei neturite, galite savaip padekoruoti). Iš mažų zefyriukų (ar kitų zefyriukų pakaitalų) sudėliokite laužą, viduryje suremkite šakeles, po kuriomis galite paslėpti elektroninę žvakutę, kuri išdaigai suteiks dar daugiau magijos bei žavesio. Šalia „palapinės“ padėkite kortelę.

Gruodžio 5 diena

Išdaigai įgyvendinti naudokite elfą bei kelis papildomus vaiko žaislus (panašaus dydžio kaip elfas – meškiukus, lėles, figūrėles ir pan.). Žaislus kartu su elfu lipnia juosta priklijuokite prie skalbimo mašinos būgno ir greta arba ant elfo padėkite kortelę su tekstu.

Gruodžio 6 diena

Išdaigai atlikti naudokite nedidelį dubenėlį, morką, kelis didesnius bei mažesnius akmenukus arba sagas bei porą šakelių. Įpilkite vandens į dubenėlį ir sudėkite visus elementus taip tarsi matytųsi ištirpęs sniego senis. Greta padėkite kortelę su tekstu.

Gruodžio 7 diena

Išdaigai atlikti naudokite vaiko mokyklinę uniformą (jei vaikas lanko mokyklą) arba kasdienius drabužius. Kad drabužiai įgautų žmogaus pavidalą, į vidų įkiškite papildomų rūbų, rankšluosčių, pagalvėlių, meškiukų ir pan. Į aprangą įsodinkite elfą ir greta padėkite kortelę su tekstu. Jei turite kelis vaikus, o elfą vieną, panaudokite vieno vaiko kelnes, kito megztinį ir t.t.

Gruodžio 8 diena

Išdaigai atlikti naudokite bet kokį papildomą vaiko žaislą (lėlę, meškiną ir pan.). Pasodinkite elfą kartu su žaislu priešais išmanųjį įrenginį (planšetę, mobilų telefoną ar televizorių, priklausomai nuo to, ką turite ir su kuriuo įrenginiu būtų patogiausia išdaigą įgyvendinti). Gyvesnei situacijai sukurti, įrenginyje įjunkite kokį nors filmą, kad vaikas įsitikintų, jog elfas kartu su drauge (-u) tikrai visą naktį žiūrėjo filmą. Greta dubenėlyje padėkite spragintų kukurūzų arba kitokių užkandžių, kuriuos galite truputį pamėtyti aplink elfą, šiek tiek sukuriant netvarkos vaizdą. Šalia padėkite kortelę su tekstu.

Gruodžio 9 diena

Išdaigai atlikti naudokite išmaniąsias priemones bei maistinę plėvelę.

Pasiūlymai, kaip įgyvendinti išdaigą:

1. Jei vaikas naudojasi visomis išmaniosiomis priemonėmis (turi savo telefoną, planšetę, televizorių), tokiu atveju maistine plėvele “supakuokite” visus minėtus prietaisus. Televizorių galima apjuosti minimaliai, tačiau pastarasis taipogi neturėtų būti naudojamas visą dieną. Prie apvyniotų prietaisų pasodinkite elfą ir padėkite kortelę.

2. Jei vaikas nesinaudoja išmaniosiomis priemonėmis, o tik retkarčiais žiūri televizorių, tokiu atveju maistine plėvele apjuoskite tik televizorių, greta pasodinkite elfą su kortele. 

Gruodžio 10 diena

Užduočiai atlikti naudokite elfą, kortelę bei rinkinyje pridėtą užduotį „Kalėdinių daiktų medžioklė“. Visus elementus padėkite norimoje namų vietoje.

Gruodžio 11 diena

Išdaigai įgyvendinti naudokite telefoną, kurį ryte galėtumėte palikti kartu su elfu. Kai vaikas giliai įmigs – padėkite elfą šalia vaiko ir nufotografuokite. Gautą nuotrauką uždėkite kaip ekrano užsklandą, norimoje vietoje pasodinkite elfą, laikantį telefoną, ir greta padėkite kortelę. Jei turite kelis vaikus, galite padaryti po nuotrauką kiekviename telefone (tokiu atveju kortelę palikite greta visų telefonų).

Gruodžio 12 diena

Išdaigai naudokite vaiko kojines. Suriškite visas kojines tarpusavyje, kad gautųsi tarsi virvė. „Virvę“ pririškite kuo aukščiau, pavyzdžiui, ant šviestuvo, laiptų turėklų, viršutinės spintelės rankenos, dušo kabinos, aukštai esančios lentynėlės ir pan. Pririškite ten, kur patogu bei yra galimybė tai padaryti. Ant „virvės“ pasodinkite elfą ir greta patalpinkite kortelę. Jei turite kelis vaikus, panaudokite kiekvieno vaiko kojines.

Gruodžio 13 diena

Išdaigai naudokite batus ir vaiko žaislus. Batų skaičių pasirinkite patys. Išdėliokite batus traukinio principu bei į kiekvieną batą įsodinkite elfą ir kitus vaiko žaislus (lėles, meškinus, figūrėles ir pan.). Elfas turėtų būti pirmutinis ir „važiuoti“ priekyje, laikydamas kortelę. Jei turite kelis vaikus, panaudokite kiekvieno vaiko batus.

Gruodžio 14 diena

Išdaigai panaudokite skalbinius arba išskalbtus drabužius, rankšluosčius (reikia imituoti, jog elfą ruošiamasi išskalbti kartu su nešvariais drabužiais). Sudėkite viską į skalbimo mašiną, prie stiklo lipnios juostos pagalba priklijuokite elfą, laikantį kortelę su pagalbos žinute.

Gruodžio 15 diena

Išdaigai panaudokite įvairius vaiko žaislus (mašinėles, kaladėles, figūrėles, indelius ir pan.). Pasodinkite elfą per vidurį ir vienoje elfo pusėje padėkite jau „nuplautus“ žaislus, o kitoje pusėje išrikiuokite „nešvarius“ žaislus, laukiančius eilėje, kol bus nuvalyti. Greta padėkite kortelę bei dubenėlį su vandeniu ir šluoste. Žaislus galite minimaliai kuo nors ištepti (uogiene, padažu ir pan.), tačiau nebūtina.

Gruodžio 16 diena

Išdaigai naudokite vieną, du ar kelis (priklausomai nuo vaikų skaičiaus) šokoladinius bei vištų kiaušinius. Iš vištų kiaušinių panaudokite tik lukštą – perskelkite pusiau ir viską padėkite lėkštėje tarsi iš vištos kiaušinio atsirado šokoladiniai kiaušiniai. Siekdami sukurti daugiau magijos bei žavesio, aplink kiaušinius pabarstykite spalvotų pabarstukų (jei neturite, galite šiek tiek pabarstyti šokolado drožlių). Greta pasodinkite elfą, laikantį kortelę.

Gruodžio 17 diena

Išdaigai naudokite vaiko žaislus (lėles, meškinus, figūrėles ir pan.). Pasistenkite surinkti kuo daugiau žaislų, kad eilė būtų tikrai ilga ir nustebintų vaiką. Visus žaislus išrikiuokite vieną už kito vorele su mintimi, kad visi laukia savo eilės prie tualeto. Paskutinis eilės gale turėtų būti elfas. Greta elfo padėkite kortelę.

Gruodžio 18 diena

Išdaigai naudokite vaiko kelias poras batų. Kiekvieną batą apvyniokite folija. Tarp batų pasodinkite elfą. laikantį kortelę “Dėl Tavęs nublizginau visus Tavo batus!”. Jei turite kelis vaikus, panaudokite kiekvieno vaiko porą batų.

Gruodžio 19 diena

Išdaigai naudokite kiaušinius. Ant kiaušinių nupieškite įvairiausias emocijas, šalia pasodinkite elfą, laikantį žymeklį arba flomasterį, su kuriuo buvo nupiešti kiaušiniams veidai. Greta padėkite kortelę “Ieškojau kompanijos, su kuo galėčiau pasikalbėti, tad magiško žymeklio pagalba atgaivinau tavo namuose esančius kiaušinius! Pažiūrėk, kokios jų nuotaikos skirtingos.”

Gruodžio 20 diena

Išdaigai naudokite dalį tualetinio popieriaus. Vieną ant kito užlankstykite tualetinio popieriaus lapelius, jų neatplėšdami. Sulankstytą popierių iškarpykite taip tarsi karpytumėte snaigę. Atsargiai išvyniokite lapelius ir ant tualetinio popieriaus ritinėlio pasodinkite elfą, laikantį žirkles. Greta padėkite kortelę “Tavo tualete trūksta kalėdinių puošmenų, tad pamaniau – reikia iškarpyti girliandas! Ar patinka mano sukurta dekoracija?”

Gruodžio 21 diena

Užduočiai atlikti naudokite elfą, kortelę bei rinkinyje pridėtą užduotį „Popierinis elfas“. Užduoties lapą susukite ir pririškite su siūlu prie elfo rankų tarsi atrodytų, jog elfas iš tikrųjų laiko užduoties lapą. Elfą už kojos žemyn galva taipogi su siūlu, virvele arba batų raišteliu (kaip tik išmanote) pririškite prie spintelės rankenos. Tarp elfo rankų įstatykite kortelę.

Gruodžio 22 diena

Išdaigai naudokite bet kurį turimą stalo žaidimą. Pasodinkite elfą bei papildomą vieną ar kelis vaiko žaislus. Greta padėkite stalo žaidimą – imituokite, kad elfas kartu su kitais žaislais žaidžia. Galite elfo rankose padėti pasirinkto žaidimo elementus – kortas, kauliuką, pinigus, korteles ir pan. Greta padėkite kortelę su tekstu.

Gruodžio 23 diena

Išdaigai atlikti naudokite tuščią stiklainį. Į jį patalpinkite elfą su kortele ir užsukite dangtelį. Stiklainį su elfu padėkite norimoje vietoje.

Gruodžio 24 diena

Paskutinė diena – elfo atsisveikinimas. Šią dieną elfo namuose nebelieka.

Ryte atsikėlęs vaikas randa elfo atsisveikinimo laišką bei elfų departamento sertifikatą.

Atsisveikinimas gali būti itin kūrybiškas arba paprastas (laisvė jūsų asmeninei vaizduotei). Pateikiame kelis atsisveikinimo pasiūlymus:

– elementarus atsisveikinimas – norimoje namų vietoje palikite elfo atsisveikinimo laišką ir sertifikatą;

– naudodami miltus, šiek tiek jų pabarstykite prie durų, padarykite elfo pėdutes, imituodami elfo išėjimą pro duris. Šalia galite papildomai pabarstyti miltų ir juose parašyti žodžius „Iki kitų metų!“ (arba palikti kitokią norimą žinutę). Šalia padėkite elfo atsisveikinimo laišką ir sertifikatą;

– iš popieriaus išlankstykite lėktuvėlį, jį pakabinkite kur nors aukščiau ant siūlų ir į lėktuvėlio ertmę įdėkite elfo atsisveikinimo laišką ir sertifikatą (jei netelpa ar nesilaiko, sertifikatą galite palikti matomoje vietoje ant spintelės ir pan.). Jei turite, ant lėktuvėlio galite užklijuoti kalėdinį pašto ženklą bei užrašyti „Šiaurės Ašigalio greitasis paštas“.